MECHANİCAL SHAFT SEAL

Mekanik salmastralar, dönen bir şaftın giriş veya çıkış noktasında sızdırmazlık sağlamak için kullanılan cihazlardır. Tipik olarak, bir yüksek basınçlı sıvının daha düşük basınçlı bir sıvıya sızmasını önlemek için kullanılır.

Şaftın işlenen akışkanla temas halinde geçtiği ve döndüğü salyangozdan sızıntıyı önlemek için mekanik contalar sağlanmıştır. Hareketli mil veya mil kovanı ile geleneksel salmastra kutusunun bileşim salmastralı sabit kısmı arasındaki sızdırmazlık, iki yüzey arasına sıkıştırılan ve bir salmastra kutusu rakoru tarafından sıkıca yerinde tutulan bileşim salmastra halkaları vasıtasıyla gerçekleştirilir. Mil etrafındaki sızıntı, salmastra saplamaları ayarlanarak kontrol edilir. Gerçek sızdırmazlık yüzeyleri, milin veya mil kovanının eksenel dönen yüzeylerinden ve sabit salmastradan oluşur. Belli bir noktadan sonra salmastra bileziği saplamaları ne kadar sıkılırsa sıkılsın sızıntı devam eder. Sızıntı, uygun şekilde dağıtılamayan ısı üreten ve salmastra kutusunun arızalanmasına neden olan beygir gücünde hızlı bir artışa neden olur.

Mechanical Shaft Seal bu noktada gemilerin olmazsa olmazlarındandır ve bakımları düzenli olarak gerçekleştirilmelidir. Denizde güvenli bir yolculuk geçirmek ve sorunlarla karşılamamak için bu periyodik bakımları atlamamalısınız.

Turan Mekanik olarak Mechanical Shaft Seal bakımlarınızı 25 yıllık tecrübemiz sayesinde en iyi şekilde yapıyoruz ve güvenli bir yolculuk geçirmeniz için çalışıyoruz.